Použití kamer

Použití kamer

Kamerové bezpečnostní systémy

Kamerové bezpečnostní systémy a záznamové systémy se nejčastěji instalují pro ochranu a ostrahu majetku a samozřejmě slouží jako velmi přesvědčivý důkazní materiál při pracovním úrazu nebo při spáchání trestného činnu. Kamerové systémy si mnozí lidé pletou se zabezpečovacím systémem nebo alarmem. Kamerový systém je však pouze doplněk k již instalovanému zabezpečovacímu systému, který slouží k pořízení videozáznamů k jednodušší identifikaci pachatele. Kamerový systém sice detekuje pohyb, ale není to spolehlivý systém pro vyhodnocení napadení vlastního majetku. Přesnou detekci pohybu zajistí pouze zabezpečovací systém, který následně vyhlásí poplach a kamerové systémy pořídí videozáznam.

Nejčastější použití kamerového systému

Kamerové systémy se nejčastěji používají k hlídání zboží v obchodech nebo v místech s větším pohybem osob jako jsou instituce a kanceláře. Soukromý majetek je také vhodní chránit pomocí kamerového systému. Vždy, pokud se videozáznam z bezpečnostního kamerového systému uchovává, je nutno kamer registrovat na ÚOOÚ. Například při instalaci kamerového sytému do bytového domu je nutno instalaci schválit na schůzi družstva domu a vyvěsit cedule o instalaci kamer. Je dobré před samotnou instalací vždy provést registraci abyste se vyhnuli pozdějším nepříjemnostem.

Pokud chcete zabezpečit jakýkoli prostor, je vhodné se poohlédnout po zabezpečovacím systém.

Varianty kamerových systémů

Kamerové systémy Brno se záznamem obrazu stojí už několik set korun. Ovšem za tuto cenu takový kamerový bezpečnostní systém není příliš kvalitní a je to spíše pouze hračka. Nejjednodušší jsou samostatné kamery, které umí nahrávat na SD kartu. Má to ovšem své nevýhody. Především v situaci, kdy zloděj kameru odcizí nebo poškodí, tak nebude k dispozici ani záznam. Jinak pro základní sledování prostor to ale stačí a bude to vhodný základ pro jednoduchý kamerový systém. Záznam vydží pouze několik hodin a poté se přemazává.

Složitější kamerové systémy s externí kamerou a digitálním záznamovým zařízením jsou pro nepřetržité sledování daleko vhodnější. Speciální záznamové zařízení umí přístup na všechny bezpečnostní kamery přes internet. Nejběžněji používané kamerové systémy pro získání opravdu kvalitních záběrů, tak aby je bylo možné použít k identifikaci osob, jsou systémy s kombinací bezpečnostních kamer a bezpečnostního záznamového videa.

Nejkvalitněší kamerový bezpečnostní systém je plně digitální IP kamerový systém. Vysoké rozlišení a kvalitní snímací čip umí produkovat opravdu detailní obraz. Pachatele vždy poznáte i na větší vzdálenost. Nahrávání videa je možné na dobu mnoha a mnoha tydnů a měsíců.

Kamerové systémy Frýdek-Místek kvalitně s nabídkou zdarma | IP kamerový systém Frýdek-Místek ještě dnes | Kamerové systémy pro rodinné domy