Jak se instalují kamery 1. díl

Jak se instalují kamery 1. díl

Montáž kamerového analogového systému

Nejdříve ze všeho je nutné kamerový systém vhodně vybrat. Zamyslete se, proč vlastně kamery chcete a co je důvodem pro jejich pořízení. Podle toho vyberte vhodný typ kamerového systému. Předpokládejme tedy, že máte zakoupen a vybrán ten vhodný typ kamerového systému právě pro Vás a Vaše potřeby.

Kabeláž

Typ kabeláže, která je vhodná pro kamerový bezpečnostní systém se volí již při samotném výběru kamer. Podle umístění všech kamer v systému, ale také záznamového videorekordéru je nutné zvolit ten správný tyk a délku kabeláže. Pro samoinstalaci je vhodné zakoupit již hotovou kamerovou sestavu, který obsahuje kabeláž včetně konektorů připravenu. Tím odpadne zdlouhavá práce, při které musíte dávat velký pozor na případné zkraty, chyby v napojení a pod. Pro analogové kamerové bezpečnostní systémy se hodí UTP kabeláž do délky až několika stovek metrů. Na koncích UTP kabelu se namontují převodníky signálu, takzvané baluny, které obsahují kamerové systémy. Kupujte vždy baluny s RJ-45 konektorem, protože opět usnad?ují instalaci. Upevníte tedy vždy pouze RJ-45 konektor na UTP kabel pomocí krimpovacích kleští a následně připojíte balun.

Pokud chcete, můžete využít i koaxiální kabel. Ten je vhodný do délky kabeláže cca 100 metrů. Nezapome?te natáhnout také dvoulinku pro napájení kamer. Při použití koaxiálního kabelu se na jeho konce musí namontovat BNC konektor. To je složitější a pracnější než v případě UTP kabelu a RJ-45 konektoru. Navíc pokud BNC konektor není kvalitní, má tendenci se uvol?ovat a tím pádem ztrácet kontakt.

V případě vužití již hotových kabelů včetně koncovek mějte na paměti, že musíte mít vyvrtané větší otvory přes stěny, příčky, podhledy apod. Musíte prostčit nejen kabel, ale také větši konketor.

Montáž kamery

Instalace a připevnění samotné bezpečnostní kamery je celkem snadné. Zcela jistě nejprve doporučujeme na konci kabelu připravit konektor a kameru připojit do videorekordéru. Zkontrolujte nejdříve snímanou oblast. Pokud máte kamery s fixním objektivem, už se sledovaným prostorem nic neuděláte a musíte kameru umístit přesně na vhodné místo. Lépe je tedy nejdřív udělat delší kabel, vyzkoušet obraz, připevnit kameru a pak případně kabel zkrátit.

Až budete mít to správné místo, vyvrtejte otvory podle základny kamery a kameru samotnou přišroubujte. Některé kamery mají výstupní kabel vedený přímo v držáku, toho určitě využijte. Kabel je chráněný před poničením.

Teď je otázka, kam s konektorem na konci kabelu z kamer a konektorem, který je na kabelu k videorekordéru. Nejčastěji se tyto věci schovávají do montážních krabiček. Ty jsou dost malé a přitom vodotěsné takže je můžete použít i ve venkovním prostoru. Vždy mějte na paměti, že voda a prach se dostanou všude. Utěsněte tedy otvory po šroubech v montážní krabičce důkladně. Pokud budete potřebovat kamerové systémy Ostrava servisovat, budete právě montážní krabičku často otevírat. Musí být na přístupném místě.

Montáž videorekordéru

Videorekordér je citlivé zařízení. Uchovává se na něm obraz z kamerového bezpečnostního systému. Má v sobě pevný disk, který je většinou jedinou komponentou s pohyblivými součástmi. Z toho vyplývá také zahřívání. Je nutno videorekordér umísťovat tam, kde bude dostatečně chlazený nebude mít zastavěné větrací otvory. Většinou doporučujeme instalovat videorekordér do zamčené místnosti, například do rack skříně spolu s dalšími komponenty siťové infrastruktury. Vytvoříte tak profesionální kamerový systém Frýdek-Místek

Samozřejmě doma nic takového nemáme, takže tam je dobré videorekordér umístit na půdu, nebo naopak do sklepa. Opět je nutno na umístění myslet jako na první věc, protože od každé kamery musíte kabeláž dovést až k videorekordéru.

Prostředí videorekordéru musít být také suché, na to pozor. Pokud budete ovládat rekordér myší, musíte mít dostatek místa k pohodlnému pohybu myši a také místo pro položení monitoru, na kterém se bude zobrazovat video z kamer. Určitě není vhodné instalovat hlavní monitor daleko, především pro prvotní nastavení případně pro servisní zásahy spíš doporučujeme nějaký, klidně i malý, monitor mít vždy u videorekordéru nainstalován.

Po fyzickém umístění videorekordéru připevníte konektory z kabeláže od kamer do očíslovaných vstupů na rekordéru a při použití analogových nebo AHD kamer se obraz okamžitě zobrazí. Zkontrolujte tedy správný obraz, případně upřesněte záběr kamery pootočením kamery.

Pokračování v druhém díle o instalaci kamerových systémů.

Kamerové systémy Frýdek-Místek kvalitně s nabídkou zdarma | IP kamerový systém Frýdek-Místek ještě dnes | Kamerové systémy pro rodinné domy