AHD kamerové systémy

AHD kamerové systémy

AHD technologie

Novinkou v oblasti bezpečnosti a kamerových systémů Brno je AHD. Tato technologie byla zavedena firmou NextChip. Jedná se o přenos nekomprimovaného videa, které má maximální rozlišení Full HD, tedy 1920x1080 pixelů. Samotná komprimace se provádí přímo v záznamovém zařízení. Z toho vyplývá první dobrá vlastnost, obraz není zpožděný.

To je typický jev u IP kamer, protože tam dochází ke komprimaci přímo v kameře a to je výpočetně náročné. Proto je také obraz zpožděný.

AHD kamery

Kamery, které podporují AHD mají čistý obraz jak ve dne, tak v noci. Obsahují filtr, který redukuje šum v nočních hodinách. Noční vidění je samozřejmostí. Kamery se dodávají v provedení váleček, ale také v antivandal krytu. Všechny AHD kamery mají také nastavení. To se provádí pomocí ovladače, který je na kabelu u kamery. Nejdůležitější vlastnost je možnost přepnutí do standardního analogového režimu.

Pak kamera produkuje normální analogové video, takže ji můžete připojit k normálnímu analogovému DVR zařízení. Ideální věc, pokud je potřeba vyřešit servis nebo rychlou kontrolu.

Další důležité vlastnosti jsou nastavení citlivosti na světlo, přepnutí černobílého a barevného obrazu, upravení závěrky a podobně.

AHD nahrávací zařízení

Ústřední součásti je samozřejmě AHD nahrávací zařízení. K němu je na druhou stranu možné připojit jak AHD kamery v rozlišení 720p nebo 1080p ale také normální analogové kamery. Což je perfektní pro postupné obnovování a zlepšování již existujících kamerových systémů. Takto postavené kamerové systémy se upraví nejprve tak, že se nainstaluje nové AHD záznamové zařízení a k němu se připojí již existující analogové kamery.

V dalším kroku se pak jednotlivé kamery nahradí novými ve formátu AHD. Využije se již položená kabeláž, takže se mění pouze kamera za kameru. Je to levné a efektivní řešení.

Protože je možné využít už namontované kabely, hodně se ušetří. AHD kamery fungují jak přes koaxiální kabel, ale také přes UTP kabeláž.

Jako u všech moderních kamerových systémů je možné sledovat online dění na mobilu.

AHD montáž

I když AHD kamerový systém je poměrně snadný na instalaci, nastavení záznamového zařízení je důležité a je nutno vědět, co se nastavuje. Proto spíše doporučujeme instalaci nechat na profi firmě. Kamerové systémy Praha Vám ochotně poradí a vytvoří nabídku na instalaci kamer naprosto zdarma s spolehlivě.

Kamerové systémy Frýdek-Místek kvalitně s nabídkou zdarma | IP kamerový systém Frýdek-Místek ještě dnes | Kamerové systémy pro rodinné domy