Podvodní kamery

Podvodní kamery

Podvodní kamery

Někdy nastane situace, kdy potřebujeme sledovat pohyb v bazénu, nebo v moři. K tomu je zapotřebí kamera, která bude perfektně vodotěsná a prachotěsná. Jediným způsobem, jak toho dosáhnout je vybrat vhodnou kameru s dlouhým přívodním kabelem. Nejprve si vezmete kameru ve tvaru váleček, která je vyrobena do venkovního prostředí a má dostatečné krytí IP. Pak tuto kameru ve všech spojích raději zapravte silikonem a nechte vytvrdnout. Jde o to, že přestože je kamera ve venkovním krytu, pobyt pod vodou je vždy agresivní, především pak ve slané vodě. Je proto lepší kameru obalit v silikonovém obalu. Tím se zamezí přístupu agresivní vody a nebude se poškozovat obal samotný. Voda se nedostane do elektroniky kamery a vše bude dobře fungovat.

Ale co s kabeláží ? Tam už je větší problém. U naprosté většiny kamer se dodává přívodní kabel, který je dlouhý několik decimetrů. To ale značně nestačí pro větší instalace. I na to ale existuje jednoduchý rada. Vytvoří se kamerové systémy, které mají rozvod udělaný v trubkách. Kvalitní rozvodné trubky v plastovém provedení se hodí do sladkovoních i slaných prostor. Extrémně důležití je opět utěsnit veškeré spoje vodící trubky. Proto je lepší používat co nejdelší vedení v jednom jediném kuse trubky.

Záznamové zařízení

Záznamový videorekordér, který je součástí kamerového systému i pro podvodní kamery se nevyrábí ve voděodolném provedení a krytu. Zde je několik možností.

Když tedy chceme vybudovat kamerové systémy Frýdek-Místek , které budou mít záznamové zařízení pod vodou, musíme si položit otázku proč. Technicky to jde vyřešit tak, že videorekordér se umístí do voděodolné montážní krabice. Ale co dále ? Záznam bude nahrávaný na videorekodér, ke kterému není žádný přístup. Takové řešení má opodstatnění jen v případě, že kamerový bezpečnostní systém je izolovaný. Tedy v montážní krabici se záznamovým zařízením je také nějakým způsobem vyřešené napájení. Jsou tam třeba autobaterie. Pak může tento izolovaný kamerový bezpečnostní systém Frýdek fungovat několik dní. Po této době ho ale musíte "vylovit" a záznamy si někde přehrát. Samozřejmě výhody to má a to velmi snadné přemístění na novou lokalitu, třeba při nahrávání mořského dna dále od pobřeží, kde není jak natáhnout kabeláž s elektřinou a přenosem dat.

Druhý a ideálnější postup je instalovat přívodní kabeláž, kterým proudí napájení. Zárove? se po stejné trase přivede kabel, kterým vede obraz z každé povdoní kamery do videorekordéru. Ten je umístěn někde na břehu v chráněném prostředí. Výhody i problémy jsou zřejmé. Jednak je možné provozovat kamerové bezpečnostní systémy nepřetržitě, můžete se podívat na video online a to včetně nahraných záznamů. Takže je to bez starostí. Ale na druhou stranu je kamerový podvodní systém pevně umístěn a je problém jej kamkoli přesunout.

Kvalita záznamu

To je opět důležitá otázka. Pokus stavíme ostrovní kamerový systém, je lepší použít jednoduché analogové kamery. Rozlišení není nic moc, ale mají minimální spotřebu elektrické energie a vydrží tak nejvíc. Určitě na všech kamerách ,které se používají pod vodou vypněte infra přísvit, nebo instalujete rovnou kamerové systémy bez nočního vidění. Protože voda obsahuje vždycky nějaké nečistoty, výsledek by byl pouze obraz s bílými fleky, což je nepořádek ve vodě, od kterého se odráží infra přísvit.

Pokud je možné přivést trvalé napájení, pak už je dobré použít IP bezpečnostní kamery, nebo AHD kamery. To je asi nejlepší řešení, protože je to levné ale kvalitní řešení pro Full HD obraz. Více informací o AHD najdete třeba na webu www.ezs-kamery.cz. Nejdůležitější ale ale stále odolnost proti vodě, na to si dejte opravdu velký pozor.

Kamerové systémy Frýdek-Místek kvalitně s nabídkou zdarma | IP kamerový systém Frýdek-Místek ještě dnes | Kamerové systémy pro rodinné domy